Тази информация не трябва да бъде използвана за поставяне на диагноза или лечение на здравословен проблем или заболяване. Същата не е предназначена да замести консултация с лекар. При нужда от съвет, моля консултирайте се с Вашия лекуващ лекар.

Болката, свързана с болестта на Фабри, може да бъде частично облекчена чрез ензим заместителна терапия при някои пациенти, но за предотвратяване на епизоди на болка и усещане за парене (акропарестезии) могат да се предпишат също аналгетици, антиконвулсанти и нестероидни противовъзпалителни средства, въпреки че последните обикновено се избягват при бъбречно заболяване. Опиоиди могат да бъдат назначени при силна болка.
При тежко заболяване на Фабри, което е прогресирало до бъбречна недостатъчност, може да се наложи хемодиализа и бъбречна трансплантация.
Слухови апарати могат да помогнат при загуба на слуха.
На пациенти с високо кръвно налягане се предписват лекарства за лечение на хипертонията. Високият холестерол също трябва да се лекува.
В допълнение към лекарствата, пациентите трябва да се хранят с балансирана диета, да спортуват и да избягват тютюнопушенето.
Продължителността на живота на мъжете с болест на Фабри е около 58 години, а на жени – малко над 75 години. Най-честата причина за смърт и при двата пола е сърдечно-съдово заболяване.
* Забележка: През 2016 г. в Европа е одобрена първата и единствена перорална терапия за лечение на Болест на Фабри. Медикаментът е т.нар. фармакологичен шаперон, който селективно и обратимо се свързва и стабилизира някои мутантни форми на ензима алфагалактозидаза А (α-Gal A). Те са наречени чувствителни мутации и позволяват нормалния трафик на α-Gal A към лизозомите, където медикамента се освобождава за нормална функция. Приблизително 35% до 55 % от пациентите с Болест на Фабри имат мутации, които са чувствителни на терапията с новия продукт. От Януари 2021 пероралната терапия е налична и напълно реимбурсирана в България след консултация и назначаване от специалист към Експертните центрове на НЗОК.